Na lanové dráze u propasti Macocha se zasekli cestující

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Na lanové dráze u propasti Macocha  se zasekli cestující
Na lanové dráze u propasti Macocha v pondělí 4.prosince 2017 dopoledne nacvičovali jihomoravští  hasiči záchranu osob ze zaseknuté kabiny. Podobné výcviky probíhají ve spolupráci s provozovatelem lanovky na Macoše každoročně.

Výcviku se účastnily dvě desítky hasičů-lezců z Blanska a Brna. K záchraně osob byl zvolen přístup hasičů ke kabině po ocelovém laně.  Letošního výcviku se tedy neúčastnil policejní vrtulník, který může být v obdobných případech také nasazen.
Na lanové dráze u Macochy hasiči zatím nemuseli reálně zasahovat. Nicméně je ověřeno, že hasiči jsou schopni naplnit dvouhodinový časový limit, který ukládá zákon k záchraně osob z lanové dráhy. Podle zkušeností z předchozích výcviků hasiči dokáží  všechny cestující dostat z lanovky a transportovat je mimo prostor pod lanovou dráhou do jedné hodiny a čtyřiceti minut.
34436.jpg
Kromě samotné záchrany cestujících z kabiny je potřeba věnovat pozornost také transportu osob v náročném terénu pod lanovkou. Za tímto účel hasiči nachystali zajištěnou lanovou cestu.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz