Náměstí F. L. Věka v Dobrušce ožilo bezpečnostními a záchrannými složkami

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

01.06.2018
Náměstí F. L. Věka v Dobrušce ožilo bezpečnostními a záchrannými složkami

loga-IZS.jpg

Dobrušce se 31.května 2018 , konal jubilejní 10. ročník Dne bezpečnostních a záchranných složek IZS. Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána a organizovalo ji město Dobruška ve spolupráci s jednotlivými složkami IZS. 


ViewImage-aspx-(1).jpg

Po slavnostním zahájení, kdy přítomné pozdravili jednotliví představitelé prezentovaných bezpečnostních a záchranných složek a představitelé samospráv, byla k vidění na náměstí technika složek, ale také dynamické ukázky jejich činnosti. Všechny přítomné zaujala například ukázka z činnosti zásahové jednotky Policie ČR a činnosti kynologie nebo přelet dvou bojových letadel Armády ČR. Jak fungovala historická hasičská technika, to předvedli návštěvníkům členové SDH Podbřezí – Skalka, požární útok provedli nejmladší hasiči z přípravky DHZ Šamorín ze Slovenska a SDH Záhornice. S exhibičním vystoupení se zbraněmi se předvedla i jednotka Čestné stráže Armády ČR Posádkového velitelství Praha.


e-(1).jpg

Ukázku reálného nebezpečí a jak si s ním poradit předvedli příslušníci HZS Královéhradeckého kraje. Profesionální hasiči ukázali návštěvníkům různé způsoby hašení rozpáleného oleje na kuchyňské pánvičce a také ukázali, co se stane, pokud zvolíte nesprávný způsob likvidace požáru. Během dne mohla veřejnost navštívit také stánek HZS Královéhradeckého kraje, územního odboru Rychnov nad Kněžnou, kde si mohla vyzkoušet prostředky individuální ochrany obyvatel. Z hasičské techniky pak byla k vidění zásahová technika profesionálních hasičů z Dobrušky nebo Záchranného útvaru ze Zbirohu. Svou laboratoř zde představil také Institut ochrany obyvatelstva z Lázních Bohdaneč. Současnou i historickou techniku prezentovali jednotlivé sbory dobrovolných hasičů.

wwww-(1).jpg

Po celý den byl pro veřejnost připraven zábavný program plný hudebních i tanečních vystoupení. Do akce Den bezpečnostních a záchranných složek IZS se zapojil Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Armáda ČR, Celní správa ČR, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, horská služba, Městská policie Dobruška, BESIP a další.


 

Zdroj:

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

FOTOGALERIE


 


 


 

1