Požár v chemické učebně, tentokrát cvičně

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

02.11.2017
Požár v chemické učebně, tentokrát cvičně
Chemická učebna byla v plamenech. Takový byl námět taktického cviční na Gymnáziu Jaroslava Žáka v Jaroměři.
Dnes, 2.listopadu 2017, dopoledne si na jaroměřském Gymnáziu Jaroslava Žáka vyzkoušeli, jaké to je zažít požár učebny chemie. Jednalo se o taktické cvičení, které prověřilo nejen připravenost profesionálních i dobrovolných hasičů, ale i žáků a učitelů tamní školy.
gggg.jpg
Na krajské operační středisko byl oznámen požár v učebně chemie ve třetím podlaží budovy. Po příjezdu jednotek požární ochrany profesionálních i dobrovolných hasičů z Jaroměře se ukázalo, že evakuovány byly téměř všechny osoby kromě tří, jež se pohřešují. Hasiči proto utvořili tři průzkumné skupiny, které postupně prohledaly všechna patra budovy.

email-seznam-cz.jpg
Při nálezu osob hasiči zjistili, že jedna z nich je v bezvědomí. Proto ji bylo nutné evakuovat na nosítkách za pomoci žebříku. Zbylé dvě osoby byly vyvedeny z budovy.
Po uhašení cvičného požáru a likvidaci materiálu zasahující jednotky na chodbách a v učebnách gymnázia vystřídali opět žáci a učitelé.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje