Požár v kuchyni penzionu zjistil jeden z hostů

22.06.2017
Požár v kuchyni penzionu zjistil jeden z hostů
hhh.jpg
Středečního ,21.6.2017, odpoledního prověřovacího cvičení v obci Podhradí na Zlínsku se zúčastnily čtyři jednotky hasičů.
V 12:31 hodin vyslal operační důstojník jednotku profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice na místo hlášeného požáru v místnosti kuchyně  rekreačního objektu. Současně byl vyhlášen požární poplach jednotkám dobrovolných hasičů z Pozlovic, Podhradí a Luhačovic.
Po příjezdu na místo a přípravě vodního vedení vnikli hasiči vybaveni dýchací technikou do objektu. Současně s průzkumem objektu a zahájením hasebních prací byla provedena také evakuace osob, které se v objektu ještě nacházely.

hhhh.jpg
K zajištění dostatečného množství vody pro hašení zřídily zasahující jednotky také čerpací stanoviště u blízkého rybníku. V 13:27 hodin byl fiktivní požár zlikvidován.
Před odjezdem čekalo zasahující hasiče ještě vyhodnocení celého prověřovacího cvičení.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje