Prostor hudebního klubu ve Valašském Meziříčí pohltily plameny

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

09.10.2018
 Prostor hudebního klubu ve Valašském Meziříčí pohltily plameny
Naštěstí se jednalo jen o taktické cvičení profesionální hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a pro dobrovolné jednotky z Poličné a Hrachovce. 

ViewImage-(3).jpg

Námětem cvičení , 9. 10. 2018, byl požár od elektroinstalace v místnosti vzduchotechniky v prostorách hudebního klubu v podzemních sklepeních zámku. Hasiči simulovali ostrý zásah od samotného vyhlášení poplachu až po likvidaci požáru. Po příjezdu na místo provedli hasiči v dýchací technice průzkum místa požáru, přičemž zjistili, že uvnitř klubu se nacházejí dvě osoby. Ostatní návštěvníci již stihli před příjezdem hasičů klub opustit. Během pár minut hasiči obě osoby, uvízlé uvnitř hořícího objektu, vynesli na nosítkách ven a poskytli jim předlékařské ošetření.

ViewImage-(4).jpg

Dále hasiči natáhli dva proudy. Jeden hlavním vchodem do budovy a druhý nouzovým východem. Krátce na to velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Celý zásah velmi komplikoval hustý kouř uvnitř klubu a členité podzemní prostory. Po lokalizaci požáru hasiči provedli odvětrání prostor klubu.

ViewImage-(5).jpg

Cílem cvičení bylo prověřit evakuační plán, nácvik provádění evakuace osob z takto problematických podzemních prostor, spolupráci mezi jednotkami, ale i výcvik s technikou vhodnou pro hašení a odvětrávání v takovýchto objektech.
 
 
Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje

FOTOGALERIE

1