Prověřovací cvičení na jindřichohradeckém Rondelu

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Prověřovací cvičení na jindřichohradeckém Rondelu
lll.jpg

Přesně v devět hodin dopoledne se dnes na jindřichohradecké stanici rozezněly sirény vyhlašující místní profesionální jednotce požár. Osádky dvou cisteren byly vyslány do Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec.

Požár jedné z částí zámku – Rondelu - nahlásili na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zaměstnanci zámku.
ViewImage-aspx.jpg
Jindřichohradečtí profesionálové dojeli s cisternami pod první nádvoří. Zde museli natáhnout dálkovou dopravu vody až na třetí nádvoří zámku a dále přes zámeckou zahradu až k Rondelu.
Průzkum pak na místě ukázal, že velmi cenná historická památka nehoří. Jednalo se o prověřovací cvičení, kdy zasahující hasiči vyjíždějí k zásahu, aniž by věděli, že jde o cvičení.
llllll.jpg
V rámci dalších úkolů naplánovaných pro cvičení pak hasiči prověřili použitelnost vody z náhonu zámecké elektrárny a prakticky otestovali suchovod vedoucí z dvorku zámecké elektrárny na třetí nádvoří zámku.

Vendula Matějů

HZS Jihočeského kraje