Prověřovací cvičení ověřilo znalost hasebního obvodu a dojezdový čas jednotky.

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

02.05.2017
Prověřovací cvičení ověřilo znalost hasebního obvodu a dojezdový čas jednotky.
Dnes, 2. 5. 2017, od 11:10 hodin, proběhlo v průmyslovém areálu v Otrokovicích, místní část Baťov, prověřovací cvičení jednotky profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice.
Cílem cvičení bylo prověření odborné připravenosti velitele jednotky k řízení zásahu, akceschopnost a odbornou připravenost jednotky, dále pak ověřit znalost hasebního obvodu a ověření dojezdového času jednotky požární ochrany Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, z požární stanice typu P1.
h.jpg
Prověřovacího cvičení se zúčastnili i žáci několika tříd gymnázia v Otrokovicích.
Při příjezdu hasičů stálo na místě fingované nehody jedno terénní vozidlo a jedno nákladní vozidlo. Terénní vozidlo bylo na boku a uvnitř byl zraněný řidič. Hasiči po příjezdu zajistili vozidlo proti převrácení a provedli protipožární opatření. Jeden hasič vnikl do terénního vozu a zajišťoval životní funkce zraněné osoby. Ostatní prováděli rozebírání částí vozidla s pomocí ručních nástrojů a s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.
ViewImage-aspx.jpg
Po odstranění nezbytných částí byla zraněná osoba vyproštěna s páteřním rámem a přenesena na nosítka.
Po ukončení cvičení byly žákům gymnázia vysvětleny jednotlivé úkony. V závěru se žáci fyzicky seznámili s jednotlivými typy nářadí, které hasiči používají.
Autor: nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje