Šedesátka lezců z celého Královehradeckého kraje cvičila záchranu osob z lanovky FOTOGALERIE

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

28.11.2018
horoloezce4.jpgVýcvik hasičů-lezců se uskutečnil na sedačkové lanovce Marta II v Deštném v Orlických horách v úterý 27. 11. 2018.

ViewImage-(10).jpg

Do Deštného v Orlických horách se sjela šedesátka hasičů z celého Královéhradeckého kraje, aby zde absolvovala výcvik záchrany osob ze sedačkové lanovky. Lezci speciálně proškoleni na záchranu osob ve výškách a nad volnou hloubkou obsadili většinu sloupů po celé délce lanovky a nacvičovali zde, jak se dostat k osobám uvízlým na sedačce v několikametrové výšce. Figuranti byli následně spuštěni pomocí lana bezpečně na zem. Výcvik probíhal v náročných podmínkách, kdy teplota klesla na několik stupňů pod bod mrazu, foukal studený vítr a sjezdovku pod lanovkou zasypával sníh ze sněžných děl.

ViewImage-(4).jpg

Výcviku se zúčastnili příslušníci HZS Královéhradeckého kraje z okresů Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou i Trutnov a dále také hasiči podniku Škoda Kvasiny.

ViewImage-(11).jpg

Další výcvik zaměřený na záchranu osob z lanovky plánují hasiči v dubnu příštího roku. Tentokrát se uskuteční na kabinkové lanovce na Sněžku a účastníky budou čeští i polští hasiči.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje