Simulovaný požár v budově krajského úřadu, evakuováno téměř 500 osob

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Simulovaný požár v budově krajského úřadu, evakuováno téměř 500 osob

evak.jpg
Profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy (HZS MSK) se zapojili ve čtvrtek 10.5.2018 odpoledne do prověřovacího cvičení se simulovaným požárem uvnitř objektu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v centru Ostravy. Do jejich rychlého příjezdu bylo úspěšně evakuováno vlastní organizací téměř 500 zaměstnanců, návštěvníků úřadu a desítka dětí ze zdejší „podnikové“ mateřské školy.

ff.jpg

K budově úřadu přijeli hasiči z nedaleké stanice Fifejdy čtyřmi vozidly během několika minut po spuštění elektrické požární signalizace (EPS), včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva, který nemusel být využit. To už se uvnitř mohly přestat ozývat výstražné signály, doprovázené mluveným slovem, vyzývajícím k rychlé a klidné evakuaci. Zaměstnanci si vyzkoušeli evakuaci imobilní osoby na invalidním vozíku.

g.jpg

Hořelo v prázdné kanceláři hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka ve druhém podlaží krajského úřadu. Simulovaný požár byl velmi rychle uhašen jedním proudem vody a lidé se mohli zhruba po půlhodině na sluníčku vrátit zpět do svých kanceláří.

ddd.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje