Srážka dvou nákladních aut na čerpací stanici v Jindřichově Hradci

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

31.07.2020 |  Jindřichův Hradec/ Jihočeský kraj
Srážka dvou nákladních aut na čerpací stanici v Jindřichově Hradci

Vážná nehoda se stala ve středu 29. června v dopoledních hodinách v Jindřichově Hradci, kde na čerpací stanici v ulici Řečička se střetly dva nákladní automobily.

Při nehodě došlo k přeražení čerpacích stojanů, obsluha vypnula okamžitě motory k přívodu, byl odpojen přívod elektrického proudu. Jeden z vozů převážel skelnou vatu, druhý sypaný beton. V kabině jednoho z aut zůstal zaklíněný řidič. Zasahující profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec ho museli ven vyprošťovat. Po několika minutách byl předán zdravotníkům. Do nemocnice ho transportovala letecká záchranná služba. Hasiči dále zajistili obě auta protipožárním opatřením odpojením akumulátorů, byly zajištěny nádrže proti úniku provozních kapalin. Po dobu šetření nehody Policií ČR hasiči odčerpávali z nádrží naftu.
Po 11. hodině byla komunikace průjezdná jedním jízdním pruhem. Před 13. hodinou se na místo dostavila odtahová služba. Hasiči mohli zahájil úklid poškozených strojnů. Před 14. hodinou byly obě auta převrácené zpět na kola, následoval jejich odtah a úklid komunikace. Jindřichohradecká jednotka zásah ukončila po půl třetí odpolední.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje