Taktické cvičení "Novoměstská věž 2017"

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

24.10.2017
Taktické cvičení
r.jpgV pondělí 23.10.2017  od 10 hodin proběhlo v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí taktické cvičení na simulovaný požár místnosti na ochozu ve věži ve výšce 42 metrů.
Cílem taktického cvičení bylo procvičit nasazení sil a technických prostředků na likvidaci požáru v historické výškové budově, prověřit dojezdové časy jednotek a provést hasební zásah útočnými proudy vnitřkem budovy.www.jpg

Dále také prověřit dodávku hasební vody standardními postupy do padesátimetrové výšky pomocí současné výškové techniky HZS hl. m. Prahy a zjistit požární zabezpečení unikátní výškové budovy. Průzkum místa byl monitorován dronem s termovizí.

V 10 hodin byl zpozorován kouř na ochozu Novoměstské radnice ostrahou objektu. Za 4 minuty tuto informaci převzalo KOIS HZS hl. m. Prahy a vyslalo na místo 2 družstva s výškovou techniku z centrální stanice a 1 družstvo, cisternu a výškovou techniku ze stanice v Krči. Na místě byl proveden průzkum vnitřkem budovy v dýchací technice a bylo připraveno dopravní vedení po automobilovém žebříku do okna pod zasaženým ochozem.

tt.jpg
Speciální automobil HZSp Škoda Auto Mladá Boleslav provedl s dronem vybaveným termovizí letecký průzkum nad zasaženým objektem. Na likvidaci požáru byly nasazeny 2 útočné proudy. Na místě byly také 2 hlídky Městské policie Praha, které uzavřely okolí objektu a přilehlé komunikace.

qqq.jpg

Kateřina Suchánská, tisková mluvčí HZS Praha,