Taktické cvičení hasičů na zámku v Náchodě

28.03.2018
Taktické cvičení hasičů na zámku v Náchodě
ViewImage-aspx-(1).jpg

Zámkem v Náchodě se rozezněl v úterý, 27.března 2018,  v 10:04 poplach. Byl zde vyhlášen cvičný požár, kterým začalo taktické cvičení jednotek požární ochrany.

ee-(1).jpg

Výcvik byl určen pro profesionální hasiče z Náchoda a dobrovolné jednotky obcí Náchod (Město, Běloves, Lipí), Dolní Radechová, Horní Radechová, Velké Poříčí, Červený Kostelec (Lhota).

c-(1).jpg

Hasiči nasadili k likvidaci požáru několik vodních proudů. Vyzkoušeli si také dálkovou dopravu vody z náchodského náměstí až nahoru k zámku. Jako přečerpávací stanoviště byla využita kašna. Ve vyváděcích maskách evakuovaly zasahující jednotky z objektu čtyři osoby.

qqq-(1).jpg

Cvičení bylo jedním ze série taktických cvičení, které HZS Královéhradeckého kraje ve spolupráci s Národním památkovým ústavem letos pořádá. Cvičení už byla realizována v Ratibořicích, Hrádku u Nechanic, Kuksu, Náchodě a poslední zastávkou bude v dubnu zámek v Opočně.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje