V kovošrotu se zvedal trolejbus

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

18.10.2017
V kovošrotu se zvedal trolejbus
Brněnští hasiči absolvovali v uplynulých dnech výcvik se zaměřením na zvedání trolejbusu pomocí různých technických prostředků.  Výcviku se účastnili příslušníci ze všech tří směn požárních stanic Územního odboru Brno-město.
34086.jpg
Díky dobré spolupráci se společností Metalšrot Tlumačov a.s. a Marianem Čechem z Dopravního podniku města Brna se podařilo výcvik zorganizovat v areálu kovošrotu s použitím vyřazeného trolejbusu.
Pro hasiče byl přichystán scénář v podobě dopravní nehody se zaklíněním osoby pod přední částí trolejbusu. Hasiči si vyzkoušeli stabilizaci vozu před samotným zvedáním. K přizvednutí trolejbusu využili vysokotlaké zvedací vaky a stabilizační tyče Paratech.

34059.jpg
Jako druhou variantu vyzkoušeli zvedání pomocí hydraulického zařízení Lukas. Toto speciální zařízení, využívané ke zvedání tramvají a těžkých břemen, mají brněnští hasiči k dispozici od října loňského roku, kdy jej dostali zápůjčkou od Dopravního podniku města Brna.
Obdobný výcvik se již v areálu kovošrotu odehrál koncem července, kdy hasiči trénovali zvedání cisterny.
Středa, 18. říjen 2017

Jaroslav Mikoška