Výcvik hasičů na břehu Svratky

30.06.2017
Výcvik hasičů na břehu Svratky

32768.jpg
Více jak 100 hasičů z územního odboru Brno-venkov se v uplynulých třech dnech účastnilo výcviku na břehu Svratky ve Veverské Bitýšce. Hasiči si na několika stanovištích vyzkoušeli situace, které mohou nastat při povodních.

Hlavní náplní výcviku bylo velkoobjemové čerpání vody pomocí přívěsné a mobilní čerpací stanice, která může čerpat až 15 000 litrů vody za minutu. Hasiči pracovali také s kontejnerem pro dálkovou dopravu vody, který je k dispozici ze Správy státních hmotných rezerv a je dislokován v našem tišnovském objektu.
32773.jpg

Kromě čerpání a dálkové dopravy vody si hasiči připomněli možnosti využití povodňového kontejneru. Ten slouží k převozu dvou motorových člunů, suchých obleků a dalších prostředků pro práci na vodě. Příslušníci s průkazem Vůdce malého plavidla měli možnost vyzkoušet manévrovací schopnosti motorových člunů. Na jednom ze stanovišť se cvičila také záchrana tonoucího pomocí upoutaného zachránce.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

n 2017

Více jak 100 hasičů z územního odboru Brno-venkov se v uplynulých třech dnech ( 26.6.-29.6.2017) účastnilo výcviku na břehu Svratky ve Veverské Bitýšce. Hasiči si na několika stanovištích vyzkoušeli situace, které mohou nastat při povodních.
32775.jpg

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Foto: HZS Jihomoravského kraje