50 let profesionálních hasičů v Příbrami

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

18.09.2022 | Příbram/ Středočeský kraj
50 let profesionálních hasičů v Příbrami

S dvouletým zpožděním způsobeným pandemií koronaviru se ve čtvrtek 15. září uskutečnilo v sále příbramského kulturního domu slavnostní zasedání územního odboru Příbram HZS Středočeského kraje k výročí 50 let existence stanice Příbram. 
 


Byla to nejen oslava padesáti let dobré práce profesionálního sboru v Příbrami, ale i připomenutí půlstoletí trvající spolupráce hasičů s městem Příbram, Policií ČR, zdravotnickou záchrannou službou a s dalšími státními i soukromými organizacemi.

Na zasedání se sešli současní i bývalí příslušníci a zaměstnanci napříč generacemi, aby zavzpomínali na časy minulé, ale zároveň i nahlédli do aktuálního života svých hasičských kolegů.

Při této slavnostní příležitosti předal ředitel HZS Středočeského kraje brig. gen. Ing. Miloslav Svatoš s ředitelem územního odboru Příbram  plk. Ing. Tomášem Horvátem, Ph.D., několika příslušníkům medaile Za věrnost II. a III. stupně, které jim na návrh krajského ředitele udělil generální ředitel HZS ČR po dvaceti, respektive po deseti letech vzorného plnění služebních povinností. Dále byli vybraní příslušníci oceněni za příkladné plnění služebních povinností medailí GŘ HZS ČR. Generál Svatoš a plukovník Horvát pak předali medaili krajského ředitele HZS senátorovi za Příbramsko Petru Štěpánkovi, příbramskému starostovi Mgr. Janu Konvalinkovi a také zástupcům Policie ČR Příbram a vězeňské služby.

mjr. Mgr. Kristýna Vojtíšková
územní odbor Příbram

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
HZS Středočeského kraje
krajské ředitelství

1