Armáda ocenila hasiče za spolupráci

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

17.01.2023 | Vyškov/ Jihomoravský kraj
Armáda ocenila hasiče za spolupráci

Pondělí, 16. ledna 2023 – Ředitel ÚO Vyškov HZS JmK přijal pamětní minci Praporu zabezpečení „Plukovníka Ladislava Preiningera“.

Velitel Praporu zabezpečení pplk. gšt. Ing. Radoslav Dostál udělil koncem minulého týdne plk. Václavu Kovářovi pamětní minci a ocenil tak Územní odbor Vyškov za dlouholetou spolupráci při zabezpečování požární prevence a výcviku jednotek požární ochrany ke zdolávání požáru na území vojenského výcvikového prostoru Březina.

Předání ocenění se uskutečnilo po vyhodnocení taktického cvičení, které se konalo v říjnu loňského roku ve vojenském výcvikovém prostoru a simulovalo zásah jednotek požární ochrany při šíření požáru na dopadové ploše dělostřelecké střelnice.

„Územní odbor Vyškov Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje úspěšně dlouhodobě spolupracuje s Praporem zabezpečení a dalšími složkami AČR ve vojenském výcvikovém prostoru při výcviku jednotek jihomoravských profesionálních i dobrovolných hasičů. Vážíme si výborné spolupráce,“ uvedl ředitel ÚO Vyškov plk. Ing. Václav Kovář.

IMG_2079-Edit-2.jpg

plk. Ing. Václav Kovář