Dlouholetí hasiči se rozloučili se svými kolegy

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

13.05.2022 | Zlínský kraj
Dlouholetí hasiči se rozloučili se svými kolegy

(12.05.2022) Posledním dubnem ukončili svou profesní dráhu hasiče dva naši kolegové.

Po třiadvaceti letech končí nstržm. Tomáš Vinklárek, který profesi hasiče zahájil v květnu 1999. Postupně se vypracoval na hasiče strojní služby. Po celou svou hasičskou dráhu byl věrný stanici Bystřice pod Hostýnem.

Se čtrnáctiletou hasičskou praxí se loučí i další kolega ze stanice Kroměříž, a to nstržm. Jaroslav Gondko. K hasičům byl přijat v březnu roku 2008 jako hasič. V květnu 2002 přešel na funkci hasič strojní služby, kterou vykonával do konce měsíce dubna letošního roku.

Na přátelském setkání si všichni zavzpomínali na své hasičské začátky, velké události, historický vývoj hasičské techniky a dalšího vybavení včetně ochranných prostředků. Za dlouholetou obětavou práci pří záchraně zdraví, životů i majetku lidí a spolupráci a službu občanům poděkoval krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který předal končícím kolegům několik darů a poděkování.

Oběma končícím hasičům přejeme do dalších let především pevné zdraví.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje