HZS Libereckého kraje se po 20 letech loučí s nprap. Zdeňkem Mazánkem

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

01.09.2021 |  Liberec/ Liberecký kraj
HZS Libereckého kraje se po 20 letech loučí s nprap. Zdeňkem Mazánkem

31. srpen 2021 byl posledním dnem plnění služebních povinností nprap. Zdeňka Mazánka, který v roce 2001 nastoupil k HZS Libereckého kraje do funkce vedoucí strojní služby na stanici Liberec. Celých 20 let působení u sboru věnoval potřebnou péči mobilní požární technice, staral se o hladký chod strojní služby v rámci administrativy, předával zkušenosti svým kolegům a pokud bylo třeba, ujal se v rámci operačního řízení role strojníka.

Že byl tento velmi skromný a zodpovědný člověk na pravém místě není pochyb. V 70. letech se vyučil automechanikem, pracoval řadu let jako automechanik a také působil na středním odborném učilišti v Liberci v pozici mistra odborné výchovy oboru automechanik. Tuto letitou praxi pak každodenně zhodnocoval při své práci u HZS Libereckého kraje.

Mezi kolegy byl oblíbený a respektovaný. Kromě rodiny má rád přírodu a tramping, ve volném čase se rekreačně věnuje sportu, pravidelně jezdí k moři, o kterém sám říká, „že jej miluje“ a zajímá se o historická fakta 2. světové války.

Při rozloučení se zástupci vedení sboru, kolegy a směnovými hasiči obdržel Zdeněk Mazánek od krajského ředitele medaili HZS Libereckého kraje.

Zdeňkovi přejeme v dalším životě hodně štěstí zdraví a spokojenosti.

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

Foto: HZS LK