Hasiči se rozloučili s odcházejícími kolegy

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

28.12.2021 | Zlínský kraj
Hasiči se rozloučili s odcházejícími kolegy

(28.12.2021) V prosinci naše řady opustili dva profesionální hasiči, a to František Brázdilík a Antonín Hrabal.

Hasič František Brázdilík nastoupil k profesionálním hasičům v prosinci roku 2000. Své funkci technika strojní služby Územního odboru Kroměříž zůstal po celou dobu věrný a působil v ní úctyhodných jednadvacet let.

Dalším končícím hasičem je Antonín Hrabal. Ten svou profesní dráhu začal jako policista. K hasičům nastoupil v prosinci roku 1989. Přes hasiče strojníka se vypracoval na velitele družstva stanice Luhačovice.

Na přátelském setkání si s ředitelem HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vítem Rušarem zavzpomínali na své hasičské začátky, velké události i historický vývoj nejen techniky, ale i vybavení včetně různých ochranných prostředků. Ředitel poté předal odcházejícím kolegům několik darů a poděkování.

Oběma do dalších let přejeme především pevné zdraví.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje