Hasiči z celého Olomouckého kraje hromadně darovali krev

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

22.11.2018
Hasiči z celého Olomouckého kraje  hromadně darovali krev

darzj-klrev2.png
Ve středu 21. listopadu 2018 dopoledne hasiči z celého kraje hromadně darovali na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci krev a krevní plazmu. 

ViewImage-(7).jpg

Do akce se zapojilo čtrnáct výjezdových hasičů a příslušníků Krajského operačního a informačního střediska, kteří bezplatně darovali 470 ml tekutiny našeho života. Tři hasiči darovali krevní plazmu, zbytek daroval krev. Celkem tak hasiči dnes odevzdali 5170 ml plné krve a 2483 ml krevní plazmy.

ViewImage-(2).jpg

Darovat hromadně krev a plazmu, tím pomáhat léčit a zachraňovat životy dalších lidí - tak hasiči vnímají celou daruj-krev.pngakci. Záchrana lidského života je totiž posláním jejich každodenní práce. Letošní odběr byl již třetím v pořadí, kdy se profesionální hasiči z Olomouckého kraje rozhodli hromadně darovat nejcennější tekutinu. Všichni vědí, že darování krve je velmi důležité a závisí na něm zdraví i životy těch, kteří ji potřebují. V medicíně má krev nezastupitelnou roli, nelze ji uměle vyrobit a při léčení je nezbytná.

ViewImage-(5).jpg
Hasiče se letos rozhodly podpořit i spoluorganizátorky celé akce, zaměstnankyně Transfuzního oddělení a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, které hasiče uvítaly a celou dobu doprovázely stylově oblečené do hasičských zásahových kalhot. Každý dárce krve, který byl pojištěný u ZPMVČR dostal drobný dárek.
 
 
Zdroj:
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
 
FOTOGALERIE
1