REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Hejtman ocenil aktivní nasazení našich hasičů v Řecku

Poděkování hasičům nasazeným při rozsáhlých požárech v Řecku a ocenění jejich práce.

27.09.2023 | Olomoucký kraj
REKLAMA
REKLAMA
 

Poděkování hasičům nasazeným při rozsáhlých požárech v Řecku a ocenění jejich práce. To bylo hlavním motivem setkání hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka s vedením HZS Olomouckého kraje a osmi příslušníky, kteří byli ve dvou skupinách součástí českého odřadu v Řecku. 

Hejtman vyzdvihnul především aktivní nasazení našich hasičů a zajímal se o zkušenosti, které můžeme díky zahraniční misi využít i v našem kraji. Probíralo se letecké hašení, nasazení flexitanků a další taktika vhodná při hašení lesních požárů u nás i na Balkáně. Naši příslušníci chválili přínos vrtulníků při hašení rozsáhlých lesů, týlové zabezpečení a především práci českých zdravotnických záchranářů, kteří do Řecka zamířili spolu s hasiči jako jejich podpora.

IMG_5327.JPEG

Hasiče ocenil i ministr vnitra

Naši příslušníci, kteří byli součástí odřadu, všichni slouží v územním odboru Přerov. Jejich nasazení ocenil na Dnech NATO v Ostravě i ministr vnitra Vít Rakušan a udělil jim medaile Ministerstva vnitra. Jeden z příslušníků se nemohl ceremoniálu zúčastnit, a tak si medaili převzal z rukou krajského ředitele HZS Olomouckého kraje brig. gen. Karla Koláříka právě na setkání s panem hejtmanem. 

Poděkování si přerovští hasiči vysloužili i od primátora města Přerova Petra Vrány, který je přijal v zasedací místnosti přerovské radnice. 

Odřad Řecko – příslušníci HZS Olomouckého kraje

1. Skupina (od  22. 8. 2023 do 1. 9. 2023)

ppor. Bc. Pavel Bernhauer

nprap. Ing. Stanislav Jemelík

pprap. Jan Bezslezina

nstržm. Jan Čtvrtníček

2. Skupina (od 1. 9. 2023 do 12. 9. 2023)

nprap. Martin Ivan

nprap. David Škrobánek, DiS.

nstržm. Marek Bia

nstržm. Jan Huňat

Zahraniční mise

Celkem se do činnosti během zahraničního působení v Řecku v rámci českého týmu zapojilo 119 hasičů, 14 zdravotnických záchranářů, posádka vrtulníku Black Hawk a servisní technici a mechanici výrobců zásahových vozidel. Mise se týkala dohromady asi 140 lidí.

Délka nasazení odřadu byla v případě pozemního týmu 3 týdny s tím, že se členové týmu měnili 1:1 první zářijový den. Do Řecka vyjeli hasiči a záchranáři pomáhat v úterý 22. srpna. Členové modulu pozemního hašení se vrátili zpět do České republiky v úterý 12. září.

Celý český tým složený z hasičů, zdravotnických záchranářů, pilotů, servisních techniků a mechaniků pracoval každý den v nelehkých terénních podmínkách s velkým osobním nasazením. Za to jim patří úcta, respekt a velké poděkování.


Zdroj + foto: por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz

 

 

 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
16.08.2025 Hasiči.cz v novém: Rychlejší, přehlednější a blíže k vám než kdy dřív Zpravodajský portál Hasiči.cz prošel kompletní proměnou. Nový design zrychluje načítání, usnadňuje orientaci a přináší aktuální informace ze světa hasičů a bezpečnosti. Zobrazit článek
Z regionu
16.08.2025 Rozsáhlý požár lesa u Pyšel: Na místě zasahovaly dvě desítky jednotek U Pyšel na Benešovsku zachvátil lesní porost rozsáhlý požár. Na místě zasahovaly dvě desítky jednotek hasičů, pomáhali i vrtulníky s bambi vaky. Zobrazit článek
Z regionu
16.08.2025 Požár pole na Děčínsku: Devět jednotek i pomoc z Německa, plameny se šířily od balíkovače slámy Na Děčínsku v pátek odpoledne hořelo pole i balíky slámy. Kvůli rychle se šířícím plamenům zasahovalo devět jednotek hasičů, pomáhali i kolegové z Německa. Zobrazit článek
Z regionu
16.08.2025 Požár tělocvičny v Brně: Škoda přes pět milionů, hasiči zabránili ještě větší katastrofě V pátek odpoledne zasáhl Brno požár tělocvičny. Hasiči plameny zlikvidovali během dvou hodin. Nikdo nebyl zraněn, škoda dosáhla 5,5 milionu korun. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru