KONEC JEDNÉ DLOUHÉ HASIČSKÉ KARIÉRY

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

07.12.2022 | Středočeský kraj
KONEC JEDNÉ DLOUHÉ HASIČSKÉ KARIÉRY
S koncem listopadu přišel i konec dlouhé profesní kariéry podpraporčíka Josefa Vondráčka ze směny B ze stanice HZS Mladá Boleslav. Když 1. dubna roku 1990 nastupoval na tehdejší mladoboleslavskou požární stanici, která stála na Komenského náměstí v místech, kde je dnes areál ŠKODA AUTO Vysoká škola, rozhodně to nebyl „apríl“.

Pepa, Pepek nebo také Stevie Wonder, jak mu všichni říkají, totiž u profesionálního sboru vydržel dlouhých 32 let a osm měsíců k tomu. Když ho někdo potřeboval najít, šel najisto do dílen a garáží, kde jako technik strojní služby trávil převážnou část času při službách na stanici.

Ve svých pověstných montérkách a věčně umaštěný od vazelíny vždy a rád pomohl každému, kdo přišel pro nějakou radu nebo potřeboval něco opravit. Volné chvíle věnuje Pepek především rodině, do které patří i pes, a také vycházkám do lesa, kde se umí výborně ohánět motorovou pilou.

Není proto divu, že právě ta se objevila i na daru na rozloučenou od kolegů při odchodu do civilního života.

„Ať se daří, Pepku!“

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK