Kutnohorští hasiči oslaví padesátku

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

Kutnohorští hasiči oslaví padesátku

V roce 2019 kutnohorští hasiči slaví významné jubileum – 50. výročí založení profesionálního sboru v městě. Při této příležitosti uspořádají v pátek 5. dubna 2019 od 9.00 do 18.00 hodin na Palackého náměstí v Kutné Hoře oslavu.

ViewImage-aspx.jpg

V prostoru náměstí bude pro širokou veřejnost připravena výstava hasičské techniky. K vidění budou historické modely, kterými se zdolávaly požáry za dob minulých, ale i současná moderní technika, která hasičům práci výrazně zjednodušuje a pomáhá jim k efektivnímu zvládání zásahů. Samozřejmě nejde pouze o požáry, ale i o další události, ke kterým hasiči v rámci svého povolání vyjíždějí.

ViewImage-aspxg.jpg

Pro nejmenší návštěvníky bude připraven „Stan prevence rizik“, kde si děti mohou ověřit své znalosti z oblasti požární ochrany a dozvědět se něco víc, jak se správně zachovat v situaci související s požárem nebo jiným nebezpečím. Současně budou na místě také preventisté se vzdělávacím programem Hasík CZ.

por. Bc. Tereza Fliegerová tisková mluvčí HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje