Martin Šimeček opouští řady ostravských profesionálních hasičů po 35 letech

01.07.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Martin Šimeček opouští řady ostravských profesionálních hasičů po 35 letech

Je i video z rozlučky.

Úderem středeční půlnoci opustil řady ostravských profesionálních hasičů z HZS Moravskoslezského kraje po 35 letech poctivé služby Martin Šimeček (57), který za tu dlouhou dobu vystřídal ostravské stanice Fifejdy, Hrabůvka, Zábřeh a Přívoz, a to na pozicích hasič a velitel družstva, kterým byl až do posledního okamžiku. Jezdil také sanitkou ZZS a svého času sloužil i jako zdravotník u letecké záchranné služby v Ostravě.

Na dvůr před přívozskou stanicí HZS MSK (nedaleko dálnice D1) se s ním přišli ve středu rozloučit jak zdejší kolegové, tak kamarádi z jiných stanic, na kterých v průběhu své kariéry sloužil, někteří přijeli i z osobního volna. Video z rozlučky: https://youtu.be/4qm3c3UtZzU

Co se týče jeho povahové stránky, byl (a dosud je) přátelský, pohodář a v kolektivu velice oblíbený. Hezky ho charakterizoval kolega Aleš Vicherek: „Sedm let jsem pod ním sloužil – a byl to takový náš táta."

Před základní vojenskou službou pracoval ve strojírenství (Vítkovice), po vojně chtěl nastoupit jako technik do Československé televize nebo Československého rozhlasu, ale nakonec se z něj stal hasič. Ke sboru nastoupil 3. 6.1986, ukončení služebního poměru: 30. 6. 2021.

Vzpomínám si jen na ty první výjezdy, byla to technická pomoc, požár, pak už je toho tolik, že se mi to vykouřilo z hlavy. První požár – to hořela budova aerolinek (pozn.: v dnešní Nádražní ulici v centru Ostravy), ještě jsem ani neměl hotové kurzy, přijel jsem tam se skříňovou Avií a dostal jasný příkaz: Čekej tady a nic nedělej,“ uvedl s úsměvem Martin. A pak prý se to už jen lepšilo…

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje