Miroslav Vít nastoupil na poslední směnu

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

30.01.2023 | Neratovice/ Středočeský kraj
Miroslav Vít nastoupil na poslední směnu

V neděli 29. ledna odsloužil poslední směnu na stanici HZS Neratovice velitel družstva nprap. Miroslav Vít, který svoji hasičskou praxi začal před 33 lety, kdy nastoupil 1. května 1990 k Závodnímu požárnímu útvaru ve Spolaně v Neratovicích. Zde sloužil na všech směnách zprvu jako hasič, posléze se vypracoval na velitele družstva.

Zasahoval mimo jiné i při velkém požáru v rafinerii Chemopetrolu v Litvínově v roce 1996 a o rok později pomáhal také při povodních na Moravě.

Ve Spolaně sloužil až do roku 1999. K HZS Středočeského kraje byl přijat 1. ledna 2000 na stanici Neratovice, kde se zakrátko stal velitelem družstva – a svoji profesní dráhu zde také ukončil. Odvelel stovky a stovky zásahů a zúčastnil se záchranných prací při povodních v roce 2002 i 2013.

Pro svoji kamarádskou povahu a profesní zkušenosti byl mezi kolegy velmi oblíbený, ale současně měl přirozenou autoritu u svých podřízených.

Při dnešním posledním nástupu přijeli Mirkovi popřát hodně zdraví a osobních úspěchů do dalších let nejen současní kolegové spolu s ředitelem územního odboru Mělník plk. Ing. Jaroslavem Gabrielem, ale dorazili i ti bývalí ze Spolany.

npor. Ing. Patrik Leger, velitel stanice Neratovice

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík