Plk. Mgr. Aleš Černohorský byl ustanoven novým krajským ředitelem

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.04.2019
Plk. Mgr. Aleš Černohorský byl ustanoven novým krajským ředitelem

Do funkce krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje byl dnes 1. dubna 2019 ustanoven plk. Mgr. Aleš Černohorský.

ViewImage-(9).jpg

Ve funkci tak nahradí brig. gen. Ing. Miroslava Kvasničku, který po sedmadvaceti letech služby u sboru ukončil k 31. 12. 2018 služební poměr.

ViewImage-(8).jpg

Oficiálnímu ustanovení do funkce byli přítomni generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba i hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

ViewImage-(7).jpg

Plk. Mgr. Aleš Černohorský nastoupil k profesionálnímu sboru v roce 1992 jako hasič. Poté pracoval jako hasič – technik spojové a informační služby. Z výjezdové jednotky přešel na operační a informační středisko jako operační důstojník. Po několika měsících byl jmenován do funkce vedoucího odboru operačního střediska okresu Pardubice. V lednu 2001 byl ustanoven do funkce náměstka ředitele pro úsek operačního řízení. Je absolventem Univerzity Hradec Králové, kde v roce 2004 získal titul magistra. Od roku 2002 zastával funkci náměstka krajského ředitele pro úsek IZS a operační řízení HZS Pardubického kraje.
Od 1. dubna 2019 je novým krajským ředitelem.

Zdroj:
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje
1