Poslední výjezd Standy Voháňky

27.11.2022 | Středočeský kraj
Poslední výjezd Standy Voháňky
Poslední směna nadstrážmistra Stanislava Voháňky

Někdy něco končí a zároveň něco nového naopak začíná. Přesně tak to má teď už náš bývalý kolega Standa. Dlouhých třicet let sloužil nstržm. Stanislav Voháňka u profesionálních hasičů HZS Středočeského kraje na pozici hasič-strojník nejdříve na stanici v Kolíně, později pak na stanici v Ovčárech. Během své kariéry se zasloužil o záchranu nespočet životů a zaškolil spoustu začínajících kolegů, někteří z nich jsou dnes velitelé. Účastnil se například ničivých povodní v letech 1997 a 2002, kdy při záchraně ohrožených osob v Moravskoslezském kraji v Opavě málem nasadil i vlastní život. Za svůj čin byl následně mimořádně povýšen. Příslušníci z obou stanic společně s ředitelem územního odboru Kolín se se svým kolegou rozloučili slavnostním nástupem a tzv. „posledním výjezdem“. Do nadcházejícího civilního života přejeme Standovi hodně zdraví a dosažení dalších pracovních úspěchů.

FOTO a VIDEO: HZS Středočeského kraje

Zdroj:  Ing. Ladislav HOLOMČÍK