Předali jsme medaile HZS ČR a plakety HZS ČR za nasazení v době Covid-19

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

10.07.2020 | Jihočeský kraj
Předali jsme medaile HZS ČR a plakety HZS ČR za nasazení v době Covid-19

Infekční onemocnění Covid-19 se začalo šířit z čínského města Wu-chan na konci minulého roku. Postupně se dostalo do téměř již dvou stovek zemí světa. Evidujeme více než 11 miliónů potvrzených případů, více než půl miliónu lidí v souvislosti s Coronavirem zemřelo. V České republice byly první tři případy výskytu onemocnění Covid-19 oznámeny 1. března. Od té doby evidujeme téměř 13 tisíc nakažených a přes tři stovky úmrtí.

Jihočeský kraj, jeho organizace, instituce, firmy, dobrovolníci, občané tuto výjimečnou situaci - z pohledu statistických epidemiologických dat – zvládnul dobře. Jihočeská čísla patří k nejnižším v celé naší zemi.
A dílem je toto zcela jistě také zásluhou našich příslušníků, kteří byli za svoji práci dnes oceněni. V zasedací místnosti Krajského ředitelství HZS Jihočeského kraje obdrželi funkcionáři jihočeského profesionálního sboru příležitostné medaile HZS ČR a plakety HZS ČR.
Vzácným hostem, který se předání ocenění účastnil a kterého ředitel jihočeských profesionálů plk. Lubomír Bureš stejnou medailí za vysoké nasazení, rozhodnost, odvahu a lidský přístup také ocenil, byla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Za mimořádné nasazení v souvislosti s řešením epidemiologické situace Covid-19 na území Jihočeského kraje, za nasazení v Krizovém štábu Jihočeského kraje, za mimořádné nasazení na Operačním a informačním středisku HZS Jihočeského kraje, za velení u zásahů spojených s plošnou a prostorovou dezinfekcí, organizaci distribuce ochranných prostředků, za organizaci repatriace osob ze zahraničí a za obětavost a pracovní nasazení při vlastních repatriačních jízdách ze zahraničí byli oceněni tito příslušníci:

• příležitostnou medaili HZS ČR obdrželi:
    • plk. Mgr. Zdeněk Kala, MBA
    • plk. Ing. Martin Sviták
    • plk. Ing. Milan Brabec
    • plk. Ing. Pavel Rožboud
    • plk. Ing. Milan Raba
    • plk. Ing. Ota Šmejkal
    • plk. Ing. Luboš Broulim
    • plk. Ing. Petr Hojsák
    • plk. Ing. Lukáš Janko
    • plk. Mgr. Štěpán Kavan, Ph.D.
    • mjr. Mgr. Vladimír Viktora
  • plaketu HZS ČR obdrželi:
    • plk. Mgr. Ladislav Karda
    • pprap. Milan Hejduk