Při loučení s kolegou Petrem nechyběla ledová koupel

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

18.12.2022 | Pardubický kraj
Při loučení s kolegou Petrem nechyběla ledová koupel

Konec roku se rychlým tempem blíží a s tím i poslední dny ve služebním poměru našeho kolegy Petra Koženého. Hořící „spalovna odpadů“, tak byla jeho posledním výjezdem.

Petr k nám nastoupil v roce 2002 jako hasič na stanici v Pardubicích a Přelouči. Od roku 2005 zastával funkci technika chemické a technické služby na Územním odboru Pardubice. V roce 2015 Petr přestoupil na Krajské ředitelství HZS Pardubického kraje jako krajský technik technické služby.

Během celé své služby se Petr věnoval inovacím a pracoval na zlepšením podmínek provozních prostor chemických a technických dílen. Velkou měrou se také zabýval otázkou omezení expozice hasičů nebezpečnými chemickými látkami. Jeho hlavním cílem byla minimalizace rizik vážných nemocí hasičů, způsobených v důsledků opakovaného vystavovaní se škodlivým látkám.

Petr je skvělý kamarád co nezkazí žádnou legraci, tak ho mrazivá koupel nemohla rozhodit, ostatně na to se podívejte v naší galerii. Do další životní etapy ti Petře přejeme mnoho úspěchů, štěstí a hlavně zdraví.

kpt. Mgr. Jakub Stryka, zástupce tiskové mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje