Příslušníci HZS Královéhradeckého kraje si převzali v Den vítězství ocenění za svou práci

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

09.05.2019
vyznamena.jpg
Ve středu 8. května 2019 zaplnili Pivovarské náměstí v Hradci Králové již tradičně hasiči, policisté, zdravotničtí záchranáři, dobrovolní hasiči a další osobnosti kraje. Převzali si zde ocenění nejen za svou dlouholetou činnost pro jednotlivé složky, ale také za zasazení se o rozvoj integrovaného záchranného systému v kraji. Služební slib zde pak slavnostně složilo 22 nových příslušnic a příslušníků HZS Královéhradeckého kraje.

ViewImage-(9).jpg

Během dopoledního shromáždění byly oceněny významné osobnosti Královéhradeckého kraje, kdy jim byly uděleny pamětní a služební medaile. Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán předal ocenění těm, kteří se zasloužili o rozvoj a vzornou propagaci Královéhradeckého kraje, přičemž návrhy na ocenění zasílali přímo občané kraje.

ViewImage-(41).jpg

Za rozvoj integrovaného záchranného systému byly dále uděleny záslužné medaile Královéhradeckého kraje I. a II. stupně a vybraní příslušníci HZS Královéhradeckého kraje byli následně vyznamenáni rezortními medailemi Hasičského záchranného sboru České republiky, které se udělují za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let (za věrnost II. stupně) a 10 let (za věrnost III. stupně). Seznam oceněnýchpříslušníků HZS KHK ve všech uvedených kategoriích je uveden níže.

ViewImage-(33).jpg

Čerstvým držitelům ocenění poblahopřáli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl, ředitel Krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje plk. JUDr. David Fulka a ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje MUDr. Libor Seneta.

ViewImage-(31).jpg

Na závěr slavnostního shromáždění se neslo Pivovarským náměstím sborové „Tak slibuji!“, čímž stvrdilo 22 nových příslušníků HZS Královéhradeckého kraje svůj služební slib.

vyznamena-(1).jpgSeznam oceněných záslužnými medailemi Královéhradeckého kraje a rezortními medailemi HZS KHK:

Záslužná medaile Královéhradeckého kraje II. stupně, udělena na návrh ředitele HZS Královéhradeckého kraje
  • Břetislav Holšán, ředitel pobočky Hasičské vzájemné pojišťovny a.s. v Jičíně
  • Miloš Kára, bývalý příslušník HZS Královéhradeckého kraje, SDH Hořice
  • plk. Mgr. Martin Lelka, ředitel územního odboru Trutnov, HZS Královéhradeckého kraje
  • mjr. PhDr. Ondřej Sezima, vedoucího psychologického pracoviště, HZS Královéhradeckého kraje
  • Ladislav Zářecký, SDH Deštné v Orlických horách
Rezortní medaile HZS ČR „Za věrnost II. stupně“ (Příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let):
  • kpt. Mgr. Ernest Kúr, oddělení IZS a služeb
  • nprap. Bc. Jaroslav Urbánek, oddělení IZS a služeb
  • nprap. Miroslav Jahelka, velitel družstva, stanice Hradec Králové – U Přívozu
  • pprap. Jaroslav Picka, hasič – technik a chemická služba, stanice Hradec Králové - Pražská