Příslušníci si převzali Záslužné medaile Královéhradeckého kraje a ocenění za práci v době pandemie

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

01.10.2020 |  Královéhradecký kraj
Všechna ocenění si převzali příslušníci HZS Královéhradeckého kraje z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána a ředitele HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Františka Mencla.

Uděleny byly Záslužné medaile Královéhradeckého kraje I. a II. stupně za rozvoj integrovaného záchranného systému v Královéhradeckém kraje a medaile a plakety HZS ČR za plnění mimořádných úkolů spojených s bojem proti pandemii koronaviru COVID-19. Hejtman Jiří Štěpán se zároveň rozhodl ocenit plaketou hejtmana Královéhradeckého kraje práci ředitele krajských hasičů brig. gen. Františka Mencla, který pracuje v oblasti požární ochrany už více než 40 let a ocenění si převzal také ředitel ÚO Jičín plk. Libor Zikeš. Právě okres Jičín si v letošním roce připomněl 50. výročí založení profesionální požární ochrany.

Předání se uskutečnilo v úterý 29. 9. 2020 na krajském ředitelství HZS KHK. Oceněni byli tito příslušníci a příslušnice:

Plaketa hejtmana Královéhradeckého kraje

• brig. gen. Ing. František Mencl
  • plk. PhDr. Libor Zikeš, Ph.D., MBA

Záslužná medaile Královéhradeckého kraje I. stupně“

• plk. Ing. Libor Opletal
  • mjr. Bc. Rudolf Jelínek
  • npor. Bc. Zdeněk Šedivka
  • ppor. Bc. Václav Klíma
  • pprap. Pavel Kremz

„Záslužná medaile Královéhradeckého kraje II. stupně“

• plk. Ing. Martin Král