Rolnička navštívila táborské hasiče

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

Rolnička navštívila táborské hasiče
V úterý 5. prosince 2017 se konalo již tradiční setkání klientů Diakonie Rolnička, odloučené pracoviště Tábor, s hasiči. Setkání probíhá každoročně v předvánočním čase na stanici v Táboře.
Táborskou stanici tento rok navštívilo deset klientů s doprovodem. Všichni si prohlédli výjezdovou techniku, oblékli se do zásahových oděvů, osahali si zařízení Cobra a vyslechli si, jaké jsou nároky na dnešního hasiče. Poté jim hasiči ukázali lezeckou stěnu, kde si ti nejodvážnější zkusili slanit se z plošiny technické části stěny.
zzz.jpg

Setkání jsme pak ukončili posezením nad sladkostmi a předáním dárků, jejichž zakoupení zajistil Spolek přátel hasičů Tábora a Kostnice, který se taktéž podílí na organizačním zajištění akcí podobného typu.

zz.jpg
Po příjemných dvou hodinách strávených na stanici klienti stihli i "ostrý" výjezd hasičů. Za HZS Jihočeského kraje, územní odbor Tábor popřál klidné vánoční svátky ředitel odboru plk. Petr Hojsák, za Diakonii Rolnička pak vedoucí sociálně terapeutické dílny Gabriela Svitáková.
plk. Ing. Petr Hojsák, ředitel HZS Jihočeského kraje, ÚO Tábor

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj