S profesionálními hasiči se loučil ředitel územního odboru Svitavy plk. Ing. Oldřich Jedlička

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

01.09.2023 | Svitavy/ Pardubický kraj
S profesionálními hasiči se loučil ředitel územního odboru Svitavy plk. Ing. Oldřich Jedlička
 

Plukovník Ing. Oldřich Jedlička odchází od profesionálních hasičů. Úžasný, skromný, cílevědomý, takový byl po celou dobu služby, tedy za 28 let, Oldřich Jedlička. V roce 1995 nastoupil do funkce hasiče a postupně se přes hasiče-vedoucího chemicko-technické služby propracoval na zástupce ředitele územního odboru a od roku 2004 vykonával funkci ředitele územního odboru ve Svitavách.

Během více než dvacetiletého období u hasičů se podílel na řešení řady velkých, rozsáhlých a náročných zásahů. Mezi ně patří nebezpečně šířící se požár na náměstí Míru ve Svitavách, rozsáhlé povodně v okrese Svitavy, nebezpečný požár v Poličských strojírnách, zásah na ptačí chřipku v okrese Ústí nad Orlicí i technická pomoc v obci Bělá nad Svitavou při likvidaci nebezpečných látek a munice.

Plukovník Jedlička se zasloužil i o rekonstrukci požární stanice ve Svitavách. V roce 2008 se realizovala velmi potřebná přístavba nad výjezdovými garážemi pro směnové příslušníky. Svou práci vždy Oldřich Jedlička vykonával velmi zodpovědně, podporoval dobré vztahy na pracovišti a týmovou práci.

Milý Oldo, přejeme ti hlavně hodně a hodně zdraví, držíme pěsti a přejeme hodně štěstí v další etapě života. 

Děkujeme za vše!


por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


Zdroj: HZS Pardubického kraje
1