Úspěšně provedený zásah získal ocenění

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

10.03.2021 | Brno/ Jihomoravský kraj
Úspěšně provedený zásah získal ocenění

Úterý, 9. března 2021 – Ředitel brněnských hasičů dnes předal ocenění za umístění v prestižní anketě Hasič roku.

Termín slavnostního vyhlášení výsledků 11. ročníku ankety Hasič roku, za rok 2019, byl kvůli koronaviru a s ním souvisejícím opatřením, opakovaně odsouván. Výsledky byly nakonec zveřejněny v prosinci uplynulého roku.

Anketu Hasič roku vyhlašují společně ministr vnitra a generální ředitel HZS ČR, již od roku 2009. V kategorii Zásah roku obsadil 3. místo zásah jihomoravských hasičů z 1. dubna 2019.

Připomínáme, že v pondělí 1. dubna 2019 se stala v Brně na ulici Křenová vážná dopravní nehoda tramvaje a trolejbusu, při které se zranilo 40 osob. Díky výborné organizaci a spolupráci zasahujících složek se podařilo v krátké době vyprostit, poskytnout přednemocniční péči a transportovat do zdravotnických zařízení všechny zraněné účastníky nehody.

Ředitel územního odboru Brno-město HZS Jihomoravského kraje plk. Petr Oháňka dnes předal ocenění za úspěšné umístění a poděkoval za odvedenou práci u zásahu a výbornou spolupráci se záchrannou službou.

Všechny zasahující tak symbolicky zastoupil a ocenění přijal velitel zásahu ppor. Martin Lepka, územní řídící důstojník mjr. Bronislav Kocman a zdravotnický záchranář Daniel Bartošek, který na místě zásahu vykonával funkci inspektora provozu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje