V Brně si hasiči připomněli tragickou událost

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

10.01.2023 | Brno/ Jihomoravský kraj
V Brně si hasiči připomněli tragickou událost

Pondělí, 9. ledna 2023 - V neděli večer si brněnští hasiči připomněli 21. výročí tragické události, při které 8. ledna roku 2002 zemřeli dva brněnští hasiči. David Kožuský a Jaroslav Gargula zemřeli při záchraně osob z hořícího kasína.

Příbuzní, kamarádi a kolegové si v místě tragické události u památníku v přízemí obchodního centra na ul. Nádražní v Brně připomněli tragickou událost, která se zapsala černým písmem do historie brněnských hasičů.

Za svoji statečnost prokázanou při záchraně lidských životů byli oba zesnulí hasiči po tragické události vyznamenáni ministrem vnitra medailí " ZA STATEČNOST ", npor. David Kožuský byl mimořádně povýšen do hodnosti kapitán in memoriam, nstržm. Jaroslav Gargula byl mimořádně povýšen do hodnosti poručík in memoriam.

Připomenutí této smutné události najdete v článku IN MEMORIAM

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK