V Den vítězství si převzali hasiči v Hradci Králové ocenění FOTOGALERIE

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

V Den vítězství si převzali hasiči v Hradci Králové ocenění FOTOGALERIE
Ceremoniál byl již tradičně součástí akce „Den kraje“. V tento den také složilo služební slib 14 nových příslušníků HZS Královéhradeckého kraje.
kk.jpg

Státní svátek , 8.května 2018, Den vítězství , se na Pivovarském náměstí v historickém centru Hradce Králové nesl již tradičně v duchu slavnostního shromáždění členů záchranných složek integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje a složení služebního slibu nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

11.jpg

Hlavním bodem dopoledního shromáždění bylo ocenění významných osobností Královéhradeckého kraje pamětními a služebními medailemi. Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán předal ocenění těm, kteří se zasloužili o rozvoj a vzornou propagaci Královéhradeckého kraje, přičemž návrhy na ocenění zasílali přímo občané kraje.

1.jpg

Dalším předávaným oceněním byly záslužné medaile Královéhradeckého kraje I. a II. stupně, které obdrželi mimo jiných také příslušníci HZS Královéhradeckého kraje. Další vybraní příslušníci byli následně vyznamenáni rezortními medailemi Hasičského záchranného sboru České republiky, které se udělují za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let (za věrnost II. stupně) a 10 let (za věrnost III. stupně). Seznam oceněných příslušníků HZS KHK ve všech uvedených kategoriích je uveden níže. V rámci slavnostního shromáždění došlo také k předání rezortních medailí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a rezortních medailí Policie České republiky.

ee.jpg

Všem oceněným blahopřáli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl, ředitel Krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje plk. JUDr. David Fulka a ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje MUDr. Libor Seneta.

Na závěr ceremoniálu složilo čtrnáct nových příslušníků a příslušnic HZS Královéhradeckého kraje slavnostní slib a zazněla státní hymna České republiky.

m.jpg

Seznam příslušníků HZS KHK a sboru dobrovolných hasičů oceněných záslužnými medailemi Královéhradeckého kraje a rezortními medailemi HZS KHK:

Záslužná medaile Královéhradeckého kraje I. stupně
plk. Ing. Radek vymlátil – HZS KHK, krajské ředitelství, náměstek pro IZS a operační řízení
mjr. Bc. Olga Pluhařová – HZS KHK, krajské ředitelství, vedoucí oddělení personálního a PaM

Záslužná medaile Královéhradeckého kraje II. stupně
nprap. Petr Šmíd – HZS KHK, reprezentační družstvo CTIF HZS Královéhradeckého kraje
plk. Ing. Kateřina Petříková – HZS KHK, krajské ředitelství, vedoucí oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin požárů
Štěpánka Muzikářová – SDH Zvole
Ing. Josef Janura - HZS KHK, působil jako vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení

Rezortní medaile HZS ČR „Za věrnost II. stupně“ (Příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let):
pprap. Petr Neuwirth - CPS Hradec Králové