V Rajhradě se udělovaly medaile

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

09.11.2022 | Rajhrad/ Jihomoravský kraj
V Rajhradě se udělovaly medaile

Úterý, 8. listopadu 2022 – U příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu ocenil Hasičský záchranný sbor České republiky medailemi a plaketami své příslušníky a také osobnosti, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky. 

Více než 50 medailí předali v úterý 8. listopadu ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán, náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. František Vavera a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich v rámci slavnostního ceremoniálu v Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě. 

Uděleny byly medaile Za věrnost II. a III. stupně.  Medaile Za věrnost III. stupně se uděluje za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 10 let. Medaile Za věrnost II. stupně se uděluje za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let. 

Následně byly uděleny medaile a plakety HZS Jihomoravského kraje, které se udělují za dlouhodobou a vynikající činnost u HZS JmK, za vynikající spolupráci s HZS JmK, případně za mimořádně záslužný čin. 
 

medaile Rajhrad (26).JPG

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

1