V prestižní anketě Hasič roku byli hasiči Jihočeského kraje úspěšní

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

V prestižní anketě Hasič roku byli hasiči  Jihočeského kraje  úspěšní
hasic-roku.jpg  hs.jpeg jc-log-kraj.png
Zcela v novém se v letošním roce představilo vyhlášení ankety Hasičského záchranného sboru České republiky – Hasič roku. Vyhlášení ankety profesionálních hasičů proběhlo ve čtvrtek 11. dubna 2019 na výjimečném místě, které je hodno prestiži ankety, a to ve Španělském sále Pražského hradu.

ViewImage-(23).jpg

Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobnostní HZS ČR uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.

V závěrečném finále ankety, kdy byli v každé kategorii do Španělského sálu pozváni nominovaní, aniž by věděli, na kterém z prvních třech místech se umístili, měl jihočeský profesionální sbor svá žhavá želízka.

Mezi nejlepší tři se v kategorii „Hasič roku 2018“ probojoval kpt. Bc. Michael Gabriška – bývalý výjezdový hasič v současné době zastávající funkci koordinátora-metodika ochrany obyvatelstva a krizového řízení na územním odboru Český Krumlov, v kategorii„Občanský zaměstnanec roku 2018“ paní Pavla Martínkovápracující na pozici provozního pracoviště územního odboru Tábor a v kategorii „Projekt roku 2018“ je jedním z navrhovaných plk. Mgr. Štěpán Kavan, Ph.D., vedoucí oddělní krizového řízení HZS Jihočeského kraje, který se svými kolegy z MV-GŘ HZS ČR a HZS Olomouckého kraje pracoval na projektu Zlepšení akceschopnosti a odborné způsobilosti moldavských hasičů II“.

ViewImage-(11).jpg

Vyhlášení a předání cen se ujali ministra vnitra Jan Hamáček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genmjr. Drahoslav Ryba.

medailon.jpg
A jihočeské úspěchy?

J42-(1).jpg

oheN2.jpgMichael Gabriška se ve velké celorepublikové konkurenci umístil na skvělém 2. místě!

J41-(1).jpg

oheN2.jpgPavla Martínková je druhým nejlepším občanským zaměstnancem v rámci našeho profesionálního sboru!

oheN2.jpg
Štěpán Kavan se svými kolegy a moldavským projektem obsadil třetí místo!

oheN2.jpg
Obrovskou ctí pak pro všechny jihočeské profesionální hasiče pak bylo uvedení bývalého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka do Galerie osobností HZS ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj