Brněnský hasič Petr Mrázek úspěšně reprezentuje

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

12.05.2017

Hasič Petr Mrázek z požární stanice Brno – Lidická úspěšně absolvoval sérii běžeckých závodů. Ve své kategorii vybojoval dvakrát zlato.

Petr Mrázek se pravidelně účastní řady běžeckých závodů pořádaných nejen na území České republiky. Z mezinárodních akcí za zmínku zcela jistě stojí Vienna City Marathon, kterého se účastnilo na 42 tisíc běžců ze 125 zemí. Petr zde zaběhl čas 3:35:02 a umístil se tak na 1687. místě.

V České republice pak v nedávné době startoval hned na třech akcích. Ve středu 3. května si ve své kategorii doběhl v Kunratickém lese pro zlato. Okruh délky 5200 metrů, který vedl převážně po lesních cestách, zdolal v čase 21:47.

Již v sobotu 6. května stál na startovní čáře délkou a terénem náročnějšího závodu v Šárovcově Lhotě. Trať s převýšením 393 metrů a délkou necelých patnáct kilometrů pokořil v čase 1:15:24 a v kategorii IZS muži do 39 let tak obsadil čtvrtou příčku.

Rohatec na Hodonínsku přivítal ve sváteční pondělí 8. května účastníky silničního běhu Rohatecká desítka. Součástí tohoto závodu je již několik let přebor profesionálních a dobrovolných hasičů v běhu na 5 kilometrů. I přesto, že se jednalo již o třetí běžecký závod, kterého se Petr během šesti dnů zúčastnil, potvrdil svou výbornou formu a čas 19:09 mu zaručil první místo mezi hasiči a druhé místo v absolutním pořadí.

Petr, který se v současné době připravuje na Jičínský běh (28. 5. 2017), děkuje touto cestou svým služebním funkcionářům a kolegům ze stanice, kteří ho podporují v přípravě a účasti na závodech.