Brněnský hasič se stal Gentlemanem silnic

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

Brněnský hasič se stal Gentlemanem silnic

gentlem-siln.png
Brněnský hasič nstržm. Martin Raus dnes, 11.září 2018, dopoledne obdržel titul Gentleman silnic.

29541040_1673566692710298_118574261543572779_n.jpg

Ocenění si převzal na stanici v Brně-Líšni. Spolu s ním obdržela stejné ocenění zdravotní sestra Klára Zaplatilová a radiologický fyzik Tomáš Procházka.

36875.jpg

Všichni tři se totiž potkali koncem března letošního roku u dopravní nehody v Brně, kde pomohli zachránit lidský život.O této události jsme vás již dříve informovali.

gentleman3c.jpeg
Dnes se dva ze tří zmiňovaných zachránců opět setkali, aby převzali ocenění z rukou zástupců České pojišťovny a Policie ČR. Paní Klára Zaplatilová se dnešního setkání nemohla osobně zúčastnit. Ocenění ji proto bude předáno dodatečně.

rozhovor.jpg
„Byla velká náhoda, že jsem právě jel kolem a vezl v autě automatický externí defibrilátor pro zdravotnický dohled na jedné akci v Praze. Pán dostal přístrojem dva výboje. Pokračovalo se v resuscitaci. Při příjezdu záchranné služby pán již sám dýchal,“
popsal ve stručnosti společnou záchrannou akci nstržm. Raus.

gentlemen-sil4.jpg
Gentleman silnic je společným projektem České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.

Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu tehdy sedmnáctiletého mladíka. Od té doby už ocenění převzalo více než 150 lidí po celé České republice.

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje