Dva velitelé čet ze stanice Karlovy Vary převzali medaile za třicet let služby

Dva velitelé čet ze stanice Karlovy Vary převzali medaile za třicet let služby

header6.png
zbiroh.jpg

Ceremoniál předávání ocenění se uskutečnil ve středu 25. října 2017 v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji. Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR.

D-Ryba-1.jpgOcenění udělil hasičům generální ředitel sboru u příležitosti dne vzniku samostatného československého státu  Celkem v letošním roce generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba ocenil medailemi a plaketami 95 nominovaných.

Medaili Za věrnost I. stupně, kterou získávají vybraní příslušníci sboru po třiceti letech služby, stanice-KV-(2).jpg
obdrželi z rukou generálního ředitele HZS ČR také dva velitelé ze stanice Karlovy Vary.

ViewImage-aspx.jpg Valvoda.jpg

Oceněnými jsou Jiří Buček a Roman Valvoda.

3-(1).jpgJiří Buček nastoupil k HZS Karlovarského kraje dne 1.4.1987. Po nástupním odborném ff-(2).jpgvýcviku v Odborném učilišti požární ochrany v Borovanech sloužil ve funkci strojníka. Poté začal vykonávat funkci velitele družstva a v roce 2005, kdy na stanici vznikla poprvé funkce velitele čety, byl jmenován do této funkce. Velitelem čety je s výbornými výsledky dodnes.

valvo.jpgRoman Valvoda nastoupil 20.10.1987 a základní výcvik prodělal rovněž v Borovanech. Sloužil val.jpgjako hasič a následně jako velitel družstva. V roce 2005 byl také jmenován do funkce velitele čety a rovněž i on slouží v této funkci dodnes.

Oba ocenění hasiči navíc celou dobu své služby vydrželi ve ´svých´ směnách. Jiří Buček je po celých třicet let na směně B, Roman Valvoda stejných třicet let na směně C. Oba velitelé jsou dlouhodobě velkým příkladem pro ostatní příslušníky.

medaol-za-vernost.jpgMedaili za třicet let služby v loňském roce obdržel také Miroslav Kopačka ze stanice Sokolova v roce 2012 ji získal Jiří Provazník ze stanice Mariánské Lázně. Ten je v současné době nejdéle sloužícím hasičem v kraji s délkou služby 36 let.

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj