Hasič Zdeněk Selner ve svém volnu byl ve správný čas na správném místě. Zachránil řidiči z hořícího auta život a beze zbytku tak naplnil služební slib

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

09.03.2018
Hasič Zdeněk Selner ve svém volnu  byl ve správný čas na správném místě. Zachránil řidiči z hořícího auta život a beze zbytku tak naplnil služební slib

hor.png 35104-(1).jpg  IkQ-toGL.jpg
Ve čtvrtek , 8.března 2018 , večer hasiči přijali informaci o dopravní nehodě s následným požárem jednoho z automobilů na silnici I/52 poblíž obce Perná na Břeclavsku. K místu nehody ihned vyrazily jednotky ze stanice Pohořelice a Mikulov a dobrovolná jednotka z Perné.

35110.jpg

Osobní vůz se po střetu s terénním automobilem ocitl mimo komunikaci a začal hořet. Místem nehody v tuto chvíli projížděl npor. Zdeněk Selner, který neváhal a okamžitě přispěchal na pomoc. Řidič v osobním vozidle byl zraněn a dezorientován. Zdeněk Selner řidiče z hořícího vozidla zachránil a přivolal další pomoc.

35107.jpg
Jednotky hasičů po svém příjezdu zabezpečily místo nehody, uhasily hořící vozidlo a poskytly první pomoc zraněnému řidiči, kterého posléze předaly do péče zdravotnické záchranné služby.

35104.jpg

Je jisté, že Zdeněk Selner tímto činem zachránil dotyčnému řidiči život a beze zbytku tak naplnil služební slib, který skládá každý příslušník při svém nástupu ke sboru.

Npor. Selner nastoupil do služby k HZS ČR v roce 2001. V současné době je velitelem požární stanice v Pohořelicích.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz