Jihočeský sbor se loučil se svým kolegou

17.12.2017
Jihočeský sbor se loučil se svým kolegou
ViewImage-aspx.jpg
Pátek 15. prosince byl poslední služební den jindřichohradeckého preventisty Karla Staňka.
Karel Staněk nastoupil k profesionálnímu hasičskému sboru tehdejšího okresu Jindřichův Hradec v červenci roku 1999 a byl zařazen na pracoviště krizového řízení a ochrany obyvatelstva, kde působil do roku 2007. Ve stejném roce přešel na pracovište požární prevence, kde zůstal až do dnešního dne. Kromě kontrolní činnosti se věnoval i zjišťování příčin vzniku požáru, plnil úkoly spojené s BOZP. Nemalý je také jeho podíl na provozu a údržbě  rekreačního zařízení Malý Ratmírov a na vytápění stanice v Jindřichově Hradci.

www.jpg
Mezi svými kolegy byl Karel Staněk vždy považován za uznávaného odborníka, na kterého se může kdokoli a kdykoli obrátit a spolehnout. Vždy byl příkladný jeho lidský přístup a kolegialita. Proto je Karel Staněk nejen v Jindřichově Hradci velmi oblíben.

qqqq.jpg
Za dlouholetý přínos a mimořádně kvalitní práci pro HZS Jihočeského kraje mu dnes na stanici v Jindřichově Hradci poděkoval ředitel jihočeského sboru plk. Lubomír Bureš, ředitel kanceláře ředitele plk. Miroslav Ďuriš a ředitel územního odboru Jindřichův Hradec plk. Lukáš Janko. Od krajského ředitele Karel Staněk obdržel medaili HZS Jihočeského kraje s poděkováním za vše, čím za dvou hasičskou kariéru přispěl kolegům i celému sboru.qqq.jpg

Karlu Staňkovi přejeme vše dobré do příštích let, pevné zdraví a věříme, že nezapomene, že dveře jakékoli jihočeské stanice mu zůstanou vždy otevřené.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj