Jihomoravský hasič obdržel medaili „Za statečnost“

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

26.10.2017
Jihomoravský hasič obdržel medaili „Za statečnost“
25. října 2017 dopoledne se v prostorách zámku Zbiroh na Plzeňsku odehrál ceremoniál předávání ocenění u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu. Medaili za statečnost získal jihomoravský hasič David Štoudek.

Celkem v letošním roce generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslav Ryba spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem ocenili medailemi a plaketami 95 nominovaných.
34151.jpgMedaili za statečnost získali dva příslušníci HZS IMG_3143.JPGMoravskoslezského kraje a také brněnský hasič pprap. David Štoudek.

Podpraporčík Štoudek zasahoval jako letecký záchranář v rozmezí půl roku s nasazením vlastního života u tří velmi závažných mimořádných událostí: pomohl se záchranou chlapce zavaleného sutí po pádu železobetonového stropu, vytáhl tonoucího člověka pod ledem z přehrady a zasahoval při záchraně otužilce, který uvízl rovněž pod ledem. Všechny výše uvedené zásahy ukazují obrovské osobní nasazení a Davidovu statečnost.
David Štoudek nastoupil k profesionálním hasičům do Brna v roce 1993. Zastával funkci hasiče, hasiče-technika a nyní slouží na požární stanici Lidická v Brně a je nedílnou součástí týmu leteckých záchranářů. V rámci výkonu služby se podílel na likvidaci více než 2000 mimořádných událostí, byl nasazen na řešení povodní na Moravě i v Praze, při hašení lesního požáru v Bzenci i při sesuvech půdy na jižní Moravě.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz