Každoroční setkání bývalých profesionálních hasičů

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

07.11.2017
Každoroční setkání bývalých profesionálních hasičů

Na konci roku se stalo již pravidlem setkání bývalých příslušníků profesionálních hasičů.

Nijak tomu nebylo ani letos. Celkem 39 bývalých profesionálních hasičů a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, územního odboru Zlín, přijalo pozvání ke společnému setkání, které se uskutečnilo v pátek 3. listopadu v budově krajského ředitelství ve Zlíně.

Účasten byl i krajský ředitel Hasičského záchranného sboru plk. Ing. Vít Rušar, který všechny zúčastněné přivítal a předsedkyně Odborového svazu hasičů ve Zlíně kpt. Ing. Martina Neuwirthová.

Setkání se stalo i vítanou příležitostí k blahopřání a předání darů letošním jubilantům. Všichni však také vzpomněli i na ty kolegy, kteří už mezi námi nejsou. Setkání ale nebylo jen o vzpomínce a oslavě jubilantů. Krajský ředitel v krátké prezentaci shrnul novinky, které se od posledního setkání u hasičů udály i plány do budoucna. Řeč tak přišla na početní stavy na jednotlivých požárních stanicích, novou požární techniku, zásahovou činnost, Africký mor prasat i aktuální stav příprav na realizaci rozvoje areálu stanice Zlín.

Po programu v budově krajského ředitelství pokračovalo setkání tradičním posezením v restauraci „Maja“, kde všichni vzpomínali na svá „hasičská léta“ a humorné zážitky.

Všem děkujeme za účast, přejeme hodně zdraví v roce následujícím a těšíme se na další setkání v roce 2018.

GGGGGGGGGuuuuuuu.jpg

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje