Medaili obdržel dlouholetý hasič i pyrotechnik

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

05.03.2021 | Jihomoravský kraj
Medaili obdržel dlouholetý hasič i pyrotechnik

Pátek, 5. března 2021 - Ředitel územního odboru Brno-venkov plk. Stanislav Racek předal v uplynulých dnech medaile Hasičského záchranného sboru České republiky a Jihomoravského kraje. 

Mezi oceněnými byl nstržm. Zdeněk Nerud, který slouží na hasičské stanici Židlochovice. Za svých necelých 31 let aktivní služby obdržel medaili Za věrnost I. stupně, kterou uděluje generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Ing. Drahoslav Ryba za 30 let příkladného plnění služebních povinností a vzornou reprezentaci sboru. Zdeněk Nerud patří mezi strojníky, kteří svojí spolehlivou a bezpečnou jízdou vždy v pořádku dorazili do svého cíle. Navíc velmi ochotně, svědomitě a příkladně plní i úkoly v organizačním řízení, kdy je svým přístupem vzorem mladším kolegům.

udělení medaile (10).jpg

Medaili HZS Jihomoravského kraje obdržel vedoucí oddělení Pyrotechnické služby Policie České republiky mjr. Milan Doleček, který se dlouhodobě podílí na rozvoji spolupráce s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje. Svým přístupem, vedením svého týmu, má nemalý podíl na zvládání mimořádných událostí, které v minulých letech postihly Jihomoravský kraj, a při kterých on osobně nemalou měrou přispěl k zajištění bezpečnosti příslušníků HZS a PČR.

DSC_1546.JPG

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
1