Nejvyšší ocenění si ve Zbirohu převzali hasiči Královéhradeckého kraje

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

Nejvyšší ocenění si ve Zbirohu převzali hasiči Královéhradeckého kraje

U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu udělil Hasičský záchranný sbor České republiky ve středu 25. října celkem 95 medailí a plaket osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru. Mezi oceněnými bylo i šest osob z Královéhradeckého kraje.
hasyz.jpg

Z osob nominovaných Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje převzali dva zástupci „Čestnou medaili“ za významnou a dlouhodobou spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR. Novopečeným držitelům ocenění předával medaile a plakety generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem.

„Čestnou medaili“ si na zámku ve Zbirohu převzali:

Jaroslav Vrba, jenž je vedoucím krajské odborné rady prevence Krajského sdružení hasičů Královéhradeckého kraje, současně vykonává funkci vedoucího odborné rady prevence na okrese Trutnov. V rámci Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska se věnuje problematice požární prevence více než 20 let.

Ing. Jan Skořepa, starosta města Rychnov nad Kněžnou, spolupracuje s vedením územního odboru Rychnov nad Kněžnou dlouhodobě na velmi vysoké úrovni. Město Rychnov nad Kněžnou pod jeho vedením významně podporuje a přispívá na modernizaci technického vybavení a zázemí místní stanice HZS Královéhradeckého kraje.

Další čtyři příslušníci HZS KHK obdrželi medaili „Za věrnost I. stupně“, což je ocenění za příkladné plnění služebních povinností příslušníků ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 30 let.

Medaili „Za věrnost I. Stupně“ obdrželi:

mjr. Bc. Olga Pluhařová pracuje v oblasti profesionální požární ochrany nepřetržitě od ledna 1986. Od roku 2002 působí jako vedoucí oddělení personálního a PaM. Je dlouhodobě aktivní také v oblasti požárního sportu, kde vykonává funkci rozhodčího.

por. Bc. Miloslav Šreibr působí u sboru od prosince 1986 a nyní je operačním důstojníkem na krajském OPIS HZS Královéhradeckého kraje v Hradci Králové.

nprap. Tomáš Dvořák je profesionálním hasičem od dubna 1986. Od svého nástupu je zařazen na úseku zabezpečujícím spojení a informace u jednotek PO a ostatních integrujících složek. Osobně se podílel na rekonstrukci a výstavbě objektů požární stanice v Jičíně.

nprap. Jiří Kolář působí u sboru od listopadu 1981, v současné době jako velitel družstva. Dlouholeté praktické zkušenosti předává mladším příslušníkům. Významně se podílí na spolupráci s jednotkami SDH obcí v hasebním obvodu stanice Broumov.

Ceremoniál předávání ocenění se uskutečnil v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji. Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR.

ViewImage-aspx.jpg

hhhh.jpg