Pardubický kraj ocenil profesionálního hasiče

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

14.05.2019
Pardubický kraj ocenil profesionálního hasiče

NIK_6181-680x454.jpg
Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle převzali v pondělí 13. května 2019 Cenu za zásluhy o Pardubický kraj František Bobek z Československé obce legionářské, hasičský záchranář Jaroslav Žák, včelaři Josef Volejník a Evžen Báchor a oční lékař Jan Iserle.

tt-(1).jpg

Cenu Michala Rabase za záchranu dostali Michal Fajfr a Jiří Sršeň za záchranu tonoucí ženy a Jaroslav Komárek za zastavení koně vláčejícího zraněného jezdce na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Slavnostní program doprovodily svým vystoupení žákyně tanečního oboru ZUŠ Chrudim a vokální soubor Gentlemen Singers.
 

t.jpg
Oceněn byl i nadporučík Jaroslav Žák za mimořádný a nadregionální přínos k zavádění vyprošťovací techniky a moderních postupů při řešení zejména dopravních nehod.

Profesionální hasič ze stanice v Chrudimi Jaroslav Žák je od 80. let 20. století průkopníkem a aktivním propagátorem zpřístupnění vyprošťovací techniky regionálním posádkám hasičských vozů. Významně se podílel na rozvoji záchranářského oboru v České republice a přispěl i k prosazení myšlenky, že hasič se má aktivně podílet na záchraně zdraví či života vyproštěním a poskytnutím další pomoci postiženým.

 

Zdroj:

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje

1