Poděkování za záchranu života

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

Poděkování za záchranu života

zachrana22.jpgLadislav Král je profesionální hasič sloužící na směně A na stanici v Prachaticích. Záchrana života, zdraví a majetku je jeho pracovní náplní. Že je ale záchranářem v pravém slova smyslu, prokázal i mimo svůj výkon služby.

zz-(1).jpg

Během jeho dovolené, kterou trávil se svojí rodinou v Chorvatsku, Ladislav Král ukázal svoji rozhodnost při záchraně života. Se svým starším synem zachránil život delegátce, která po zásahu elektrickým proudem dostala zástavu srdce. Ladislav Král ihned začal s přímou masáží srdce, jeho syn přesně podle pokynů otce dával umělé dýchaní.

zzz-(1).jpg

Jeho čin ocenil v pátek 7. prosince 2018 krajský ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Lubomír Bureš společně s ředitelem územního odboru Prachatice plk. Milanem Rabou. Před hasiči sloužící směny Ladislav Král obdržel hodinky, které mu budou jeho hrdinský čin stále připomínat.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj