Poslední směna Jana „Bobo“ Čumpelíka

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

30.12.2018
Poslední směna Jana „Bobo“ Čumpelíka
hasicZ.jpgPo téměř třiceti dvou letech ukončil 30. prosince 2018 služební poměr u HZS Jihomoravského kraje nstržm. Jan Čumpelík. Sloužil u územního odboru Brno-město na hasičské stanici Přehrada jako hasič na směně B.

Jan „Bobo“ Čumpelík nastoupil k brněnským profesionálním hasičům 1. února 1987. Od samotného nástupu ke hasici-hzs.jpegsboru přistupoval ke všem činnostem velmi zodpovědně. Stál u zrodu lezecké skupiny a nějakou dobu působil i jako zástupce velitele družstva. Nabyté zkušenosti a odborné znalosti využíval při zásazích a s pokorou jemu vlastní je předával mladším kolegům. Vždy si počínal profesionálně. Díky své povaze byl velmi oblíbený v kolektivu a patřil k nejspolehlivějším příslušníkům v rámci operačního i organizačního řízení.

37726.jpg

Za odvedenou práci jej generální ředitel HZS ČR v říjnu letošního roku vyznamenal medailí za věrnost I. stupně. za-vernost.jpgV průběhu poslední směny mu poděkovali velitel stanice Přehrada npor. Ing. Alexandr Ficek a ředitel územního odboru Brno-město plk. Ing. Petr Oháňka za dlouholetý přínos pro sbor.
Petr Oháňka a Alexandr Ficek, HZS Jihomoravského kraje

Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje